Jak wybrać wykrywacz, który najlepiej pasuje do moich zadań?
Lokalizacja infrastruktury podziemnej wymaga zastosowania różnych metod i produktów w zależności od sytuacji. Istnieje wiele technologii, które mogą zostać wykorzystane do wykrywania instalacji podziemnych, każda ma swoje zalety i najlepiej dopasować je w zależności od zadania. Dwie wiodące technologie wykrywania bezinwazyjnego to:
EML – ElectroMagnetic Location oraz GPR – Ground Penetrating radar.
Leica Geosystems oferuje produkty do wykrywania wykorzystujące obie te technologie. Wybór urządzenia i technologii zależy od kilku kryteriów:
-
-
- cel wykrywania,,
- materiał wykrywanego obiektu,,
- głębokość,
- średnica obiektu,
- dostęp do wykrywanej sieci.
-
Wykrywacz Leica DD
Jeśli Twoim celem jest wykrywanie podziemnych kabli zasilających najlepiej zastosować wykrywacz EML – Leica DD. W większości przypadków kable zasilające są płytko zakopane, co stwarza niebezpieczeństwo w przypadku prac ziemnych – uszkodzenie takiego kabla jest nie tylko kosztowne, co niebezpieczne. Wybranie wykrywaczy Leica serii DD – Leica DD120 lub Leica DD130 pozwoli dokładnie zlokalizować kabel, a do tego są one łatwe w użyciu i praktyczne. Seria Leica DD zapewnia szybką i dokładną lokalizację kabli oraz ułatwia wykrywanie dzięki najnowocześniejszej cyfrowej obróbce sygnału.
Lokalizator precyzyjny Leica Ultra
Jeśli celem wykrywania jest śledzenie kabla na dużej odległości najlepszym rozwiązaniem będzie użycie lokalizatora precyzyjnego Leica Ultra. Kompas na wyświetlaczu prowadzi użytkownika i wskazuje kierunek wykrywania. Pracę ułatwia inteligentne przetwarzanie sygnału, elastyczne tryby pracy i szereg akcesoriów.
Georadar Leica DS2000
A co z niemetalowymi narzędziami, takimi jak światłowody, rury z tworzyw sztucznych i betonu? W takich przypadkach Leica Geosystems oferuje georadar Leica DS2000. Wykrywa on wszystkie potencjalne zagrożenia, w tym niemetaliczne rury i światłowody, pustki oraz fundamenty, a do tego pozwala mapować przebieg infrastruktury podziemnej.
Georadar Leica DS2000 najlepiej stosować jednocześnie z anteną GNSS co pozwala precyzyjnie lokalizować przebieg infrastruktury podziemnej. Dzięki oprogramowaniu DX Manager Mapping pozyskane dane można przesłać bezpośrednio do biura, a następnie opracować w oprogramowaniu DX Office Vision. Te oprogramowanie pozwala w szybki sposób skonwertować dane GPR na cyfrową mapę.
Najlepszym rozwiązaniem detekcyjnym, w szczególności, gdy pod ziemią znajduje się wiele instalacji, jest zastosowanie zarówno georadaru Leica DS2000 jak i lokalizatora precyzyjnego Leica Ultra. Pozyskane dane można ze sobą zintegrować w środowisku CAD i GIS.
Chcesz się dowiedzieć więcej o wykrywaniu?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami – Mieszkiem +48 664 165 000 lub Michałem +48 607 310 317 i umów się na rozmowę. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się tutaj.
Na życzenie, ofertę jesteśmy w stanie dopasować indywidualnie do potrzeb klienta.